Skip to main content
Svadobný oblek

Svadobný oblek – zaujímavé trendy na rok 2019

Svadba. Tento deň je pochopiteľne najmä o neveste. Avšak vzhľadom na to, že celý deň budeš stáť po jej boku, neunikneš tak pozornosti hostí ani ty. Ak teda chceš, aby tvoja nastávajúca povedala “áno”, tvojou úlohou v tento deň bude, okrem iného, vyzerať naozaj dobre. Preto ti prinášam súhrn najnovších trendov na svadobný oblek. Pod článkom si môžeš pozrieť aj inšpiratívne fotky. Na začiatok, pre istotu, vylúčime alternatívy, nad ktorými by si už vôbec nemal uvažovať: sako so zapínaním na 3 gombíky, “zvoncové” nohavice, príliš veľký alebo malý oblek a oblek s vysokým leskom.

Móda a jej trendy sa neustále menia a z dlhodobého hľadiska aj  mnohokrát opakujú. Čo sa nám pred pár rokmi mohlo zdať ako nemysliteľné, môže byť aktuálne veľmi populárne. Napríklad sme sa opäť vrátili k vestám. Trojdielne obleky sú jedným z najväčších trendov celkovo. Nielen, že to výborne vyzerá, ale je to aj praktické. Keď uplynú všetky formálne záležitosti a príde čas na zábavu neskoro v noci, myslím si, že sa nikto neurazí ak si vyzlečieš sako, vyhrnieš rukávy a trochu sa uvoľníš. S vestou budeš pritom vyzerať stále dobre a štýlovo.

V zahraničí sú momentálne obľúbené aj dvojradové obleky. Na Slovensku sme však mierne konzervatívnejší a tento trend je zatiaľ v úzadí. Uvidíme, sám som zvedavý ako sa to vyvinie. Do obľuby sa dostávajú aj kárované obleky. Ak je to na teba príliš extravagantné, skús kombináciu – kárované sako, hladká vesta a nohavice. Svadobný oblek tak bude pôsobiť nevšedne a zaujímavo.

Čo ma však najviac oslovilo pri skúmaní trendov na túto sezónu, boli farby. Návrhári a svetové značky preferujú svetlé a sýte plné farby odtieňov bordovej, fialovej, zelenej, béžovej a svetlomodrej. Svetlejšie odtiene sa hodia na jarné a letné svadby, keď je pekné slnečné počasie. Sýtejšie odtiene zas na jeseň a zimu. Sú to pomerne netradičné farby, čo sa pánskych oblekov týka. Ale! Vyzerá a pôsobí to naozaj výborne, odlíšiš sa od zvyšku hostí, budeš vyzerať jedinečne a štýlovo. Samozrejme, voľba farby obleku záleží aj od typu svadby. Pri viac formálnych svadbách sa určite nehodia pestré farby, tak isto aj pri mužoch, ktorí sa rozhodli vstúpiť do manželstva v neskoršom veku. Pri farbách netreba opomenúť aj farbu roka 2019, korálová farba, ktorá môže byť perfektným spestrením v podobe doplnkov k modrému alebo sivému obleku.

Pri strihoch nie je o čom špekulovať. Slim fit je jasná voľba. Zoštíhlený strih saka by mal pekne vytvarovať postavu, najmä klásť dôraz na hrudník a ramená. Nohavice sa nosia rovné, alebo smerom dole zúžené, dĺžka by mala byť presne po topánku. Dokonca je teraz veľmi obľúbená aj mierne kratšia dĺžka, v takom prípade netreba zabudnúť na zaujímavé ponožky. Čo sa týka typu, či zvolíš klasický oblek alebo smoking, výber je na tebe. Záleží od toho, ako plánuješ jeho využitie po svadbe. Pri smokingu je možnosť ďalšieho použitia omnoho menšia, avšak pôsobí pompéznejšie a slávnostnejšie.

Inšpiráciu na tento článok som čerpal z prehliadok svetových návrhárov, z pánskeho magazínu GQ a svadobného BRIDES magazínu. Naša ponuka oblekov je prispôsobená uvedeným trendom. Prípadne, ak máš svoju predstavu, nie je problém ušiť oblek na mieru 😉 

Niečo pre inšpiráciu

Related News

Najväčšie faily pri výbere obleku na stužkovú

Smoking oblek

Smoking, resp. oblek na ples? Pozrime sa, ako na to!