Skip to main content

Najväčšie faily pri výbere obleku na stužkovú

Čau!

Volám sa Dávid a som zakladateľom značky pánskych slim oblekov Justin Paukin. Je to už síce 7 rokov dozadu, čo som absolvoval stužkovú, no fuckupy pri obliekaní pretrvávajú. Skúsim ti dať zopár tipov, ako sa nestrápniť, dokonca naopak, ako zahviezdiť a vybrať si ten správny pánsky oblek na stužkovú. Neboj sa, bude to stručné:

 

  • Zabudni na sako s 3 gombíkmi, to by bol prúser, to sa už dávno nenosí. Odporúčam maximálne 2 gombíkové sako (V tomto prípade sa spodný necháva VŽDY rozopnutý), pokojne stačí aj na 1 gombík, čo ja osobne preferujem. Na druhej strane, vesty sa teraz vrátili do módy a podľa mna sú úplné delo, určite odporúčam.
  • Keď si kupuješ pánsky oblek, určite odporúčam slim fit strih, čím viac slim fit, tým je to modernejšie, jednoducho taký je trend. Ale tu pozor! Slim fit neznamená o číslo menší oblek! Daj si na to pozor, aby si nevyzeral ako v obleku požičanom od mladšieho brata. Oblek ti musí sedieť tak, aby sa nevytvárali žiadne „vlnky“, to je znamenie, že niečo nie je v poriadku.
  • Ďalšia vec, keď už slim fit oblek, učrite vyhľadávaj strečové materiály (1-3% lycry, prípadne elastanu). Oblek tak môžeš mať pekne zúžený, no budeš sa v ňom cítiť úplne v pohode, to je základ.
  • Žiadny oversize, veľké obleky vyzerajú hrozne. Možno ťa rodičia budú tlačiť do obleku, ktorý je o 1 až 2 čísla väčší, veď zachvíľu vyrastieš, nech ho máš na maturitu, potom na výšku a potom na 80ku starej mamy, ktorá bude niekedy o 10 rokov. Radšej siahni po cenovo dostupnej alternatíve a obleč sa ako sa patrí. Či chceš, či nechceš, tento deň si budeš pamätať do konca života (teda ako u koho 😀 )
  • Ak ti náhodou napadol prúžkovaný oblek, tak stlač reset a porozmýšľaj odznova. Prúžky jedine na dvojradovom obleku, v opačnom prípade je to skôr biznis oblek.
  • Čo sa týka dĺžky… Baby hovoria, že čím dlhší, tým lepší 😀 Avšak to pri obleku neplatí. Naopak, trend je opačný. Dĺžka nohavíc, saka a rukávov sa nosí kratšia ako kedysi. Nohavice by mali byť presne po topánku, pre odvážnejších pokojne aj 1-2cm nad topánkou, sako by malo zakrývať vrecká a zadok, rukávy by mali byť presne po zápästie. U nás ti vo všetkom poradíme. Navyše robíme aj úpravy na mieru za pár drobných (pozri).

  • Daj si naozaj pozor na kombináciu vzorov, snaž sa použiť max. 2 vzory. Videl som expertov, ktorí si dali bodkovaný motýlik, károvanú košeľu, kvietkovanú vreckovku do saka, štruktúrovanú vestu a to všetko v rôznych farbách – ja len dúfam, že išli na nejaký karneval.
  • Čo sa týka farebných kombinácií, to je téma na celý článok. Hlavné je, keď sa na to celé pozrieš, aby to spolu hralo. Jednu vec by som rád vypichol, čo sa často stáva. Mnohí sa chcú zladiť s partnerkou, to je fajn, avšak dať si rovnakú vreckovku do saka aj motýlika vo farbe partnerkiných šiat je už opozerané. Odporúčam zladiť len jedno z toho.
  • Pri košeli stav na jednoduchosť, nevymýšľaj nejaké vzory a lemy, taktiež pozor na veľké limce, široké rukávy a podobné zastaralosti.

Inšpiráciu nájdeš aj na našom IG (tu). Ak by si v niečom potreboval poradiť, neváhaj sa na nás obrátiť, či už cez FB, IG, telefón či email. Ak nás chceš navštívíť a vyskúšať si obleky, nezabudni si rezervovať termín skúšania (tu), nakoľko u nás sa každému venujeme osobitne.

P.S.: Ak po stužkovej pridáš nejakú fatálnu fotku na soc. siete a označíš nás (@justin_paukin a #justinpaukin), máš u mňa v piatok večer drink 😀

Related News

Svadobný oblek

Svadobný oblek – zaujímavé trendy na rok 2019

Smoking oblek

Smoking, resp. oblek na ples? Pozrime sa, ako na to!